KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861032
nr 1486 1032
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Oljemålning, Kanal med båtar. Signerad, -50. Olja på duk, 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:25:37
29/8 20:20:37
29/8 20:22:02
- Klassiska
29 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska